Zdravý a pokojný spánok vášho dieťatka vďaka tomu správnemu matracu

Ak máte malé dieťa, existuje značný počet položiek, o ktorých kúpe ste možno ešte neuvažovali, avšak s pribúdajúcim vekom dieťatka zisťujete, že budete musieť nakúpiť mnoho ďalších vecí, bez ktorých sa nezaobíde. Jednou z najhlavnejších položiek je kúpa detského matracu, ktorý bude komfortný, ale dostatočne tvrdý, aby poskytoval detskému telu dôkladnú oporu počas celej noci. Možno aj vás zaujíma najlepší spôsob, ako vybrať ten správny matrac. Viete, na čo by ste si mali dať pozor ešte pred tým, ako zakúpite matrac pre vaše ratolesti?

Ideálny matrac pre vaše dieťatko

Predtým, ako začnete hľadať ten najlepší matrac pre vaše dieťa, je nutné pochopiť, prečo je toto rozhodnutie dôležité a ako môže obyčajný matrac ovplyvniť zdravie vášho dieťatka. Hoci sa vám to nemusí zdať, deti spia v priemere zhruba osemnásť hodín denne. To znamená, že vaše dieťa strávi značnú časť svojho času v postieľke, čo má za následok obrovské množstvo interakcie s postieľkou. Nájsť matrac, ktorý sa zmestí do detskej postieľky, je nanajvýš dôležité pre bezpečnosť a pohodu vášho dieťatka. Akékoľvek medzery medzi matracom a postieľkou môžu predstavovať potenciálne riziko pre vaše dieťa. Okrem toho je tiež mimoriadne dôležité nájsť matrac, ktorý má ideálnu tvrdosť, keďže príliš mäkký matrac môže dieťatku spôsobiť problémy s držaním tela či hlavičkou.

Pozor na prípadné plesne!

Mnoho rodičov si neuvedomuje, že pleseň môže postupne narastať pod povrchom matraca mimo ich dohľadu v dôsledku vlhkosti, ktorá sa udržuje vo vnútri matraca. Mnoho detských postieľok je navrhnutých tak, aby zabránili tomuto typu rastu plesní, a to pomocou vodotesného povrchu na vonkajšej strane matraca. Ak detské matrace nie sú vodotesné, je dôležité zvážiť zakúpenie nepremokavého poťahu na pokrytie vonkajšej strany matraca, vďaka čomu zabránite potenciálnemu preniku vlhkosti a následnému vzniku plesní.